arşiv

0, 2016 için arşiv

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz da 32.bölüm fragmanında beklenmedik olay!

Pazar, 17 Nis 2016 yorum yok

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi bu hafta da nefes kesen bir bölümle ekranlara gelecek. Dizinin yayınlanan 32.bölüm fragmanında beklenmedik bir olay yaşanıyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın 32.bölüm fragmanında Hızır’ın yaptığı planlara karşılık Ünal’da boş durmuyor. İşte dizinin yeni bölümünde yaşanacaklar.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz son bölümde neler yaşanmıştı? Mahmut’un ölümüyle birlikte herkes derin bir nefes alır. Ancak bu rahatlama çok uzun sürmeyecektir; çünkü Viktor henüz kana doymamıştır. Ticaret yapmak adına Ünal Kaplan’ın masasına davet edilen Viktor ve masanın eski üyeleri bir araya gelseler de başlattıkları savaşı bitirme niyetinde değillerdir. Kapanmak bilmeyen hesaplar, nihayete ermeyen düşmanlıkların kaçınılmaz sonunda yine acı, keder ve ihanet vardır… En büyük musibetten kurtularak huzur bulan Hızır Çakırbeyli’nin mutluluğu Meryem’in de eve dönüşüyle ikiye katlanır. Ailesinin bir arada olmasını çok özlemiştir ve artık her şey eskisinden daha güzel olacaktır. Onların hayal ettiği güzel günler Nazlı’nın hayallerinin yıkılmasına yol açar. Hızır’ın tercihleri Nazlı’nın seçeceği yolu belirleyecektir.

Peki Eşkıya Dünyaya Hükümdar 32. bölümde başka neler yaşanıyor? İşte dizinin yeni bölüm fragmanı ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar 32. bölüm kısa özeti

Ünal Kaplan’ın güç gösterisi bir yıkıma daha sebep olur. Ölüm Hızır’ın çevresinde bir çemberdir artık. Önce Selim sonra Ahmet’in ölümüyle dost kaybının acısı eksik olmaz yüreğinden. Her ne kadar masa tekrardan toplanmış, dost düşman el sıkışmış olsa da kimse kimseye güven vermez. Eskiden ihanetin yer bulamayacağı masada şimdilerde sadakatten eser yoktur. Viktor’un yerine masaya oturacak Moskof Özkan ismi de Hızır’ı huzursuz eder. O’nun gelişiyle birlikte masaya pislik bulaşacak, belki de ticaret yön değiştirecektir. Hızır bunlarla uğraşırken bir de kendine kurulan yeni oyunu fark ettiğinde işler yine karışır. Meryem artık yuvasındadır. Geçmişin üstüne bir çizgi çekip ailesini tekrardan bir arada tutmak onun görevidir. Kurtulması gereken son bir şey kalmıştır o da Nazlı ve bebeği! Şehri terk etmesi beklenen Nazlı ise kucağında bebeğiyle ailenin kapısında belirir. Uzun zamandır beklenen mutlu aile tablosunun canlandırıldığı Pazar kahvaltısında yaşanan bu gelişme herkeste şok etkisi yaratacaktır.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz son bölümde neler yaşanmıştı? Mahmut’un ölümüyle birlikte herkes derin bir nefes alır. Ancak bu rahatlama çok uzun sürmeyecektir; çünkü Viktor henüz kana doymamıştır. Ticaret yapmak adına Ünal Kaplan’ın masasına davet edilen Viktor ve masanın eski üyeleri bir araya gelseler de başlattıkları savaşı bitirme niyetinde değillerdir. Kapanmak bilmeyen hesaplar, nihayete ermeyen düşmanlıkların kaçınılmaz sonunda yine acı, keder ve ihanet vardır… En büyük musibetten kurtularak huzur bulan Hızır Çakırbeyli’nin mutluluğu Meryem’in de eve dönüşüyle ikiye katlanır. Ailesinin bir arada olmasını çok özlemiştir ve artık her şey eskisinden daha güzel olacaktır. Onların hayal ettiği güzel günler Nazlı’nın hayallerinin yıkılmasına yol açar. Hızır’ın tercihleri Nazlı’nın seçeceği yolu belirleyecektir.

EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ SON BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Selim son nefesini verirken eski dostuna bir can bağışlar. Gözü hırsından kör olan Mahmut ise Hızır Çakırbeyli’ye yeni bir acı yaşatmak için pusudadır. Selim’in cenazesinde uzlaşmak adına bir araya gelen eski dost yeni düşmanlar ortalığı savaş alanına çevirirler. Ünal ise kendisini hiçe sayarak Hızır’ın bu kargaşayı planladığını düşünür. Bu varsayımıyla yüzünü Viktor’a çevirmekten çekinmeyeceğini açıklayarak tepkisini gösterir. Masadakileri de arkasında durmaları için ikna etmeye çalışır. Peki Hızır gerçekten cenazede yaşananları planlamış mıdır? Öyle ise dostları kendilerini ihanete uğramış sayacaklardır. Hayriye Ana olayların sonrasında Nazlı’yı yalnız bırakmaz. Ev ahalisi kendisine tepki gösterse de Çakırbeyli ailesinin tekrardan bir araya gelebilesi için birilerinin bir şeyler yapması gerekmektedir. Kendinden vazgeçildiğini öğrenen Meryem ise yıkılır; ama tepkisi bununla sınırlı kalmayacaktır.

EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ’IN KONUSUÇocuk denecek yaşta girdiği yeraltı dünyasının tepesine doğru tırmanmakta olan Hızır Çakırbeyli ve ailesinin hikayesi anlatılmaktadır. Yeraltı dünyasına giren her adam haksızlıklara başkaldırmaya yemin eder. Güçlenip zenginleştikçe kendisi bu haksızlıkların kaynağı olur. Hızır Çakırbeyli sevda adamıdır… Sevmekten hiç kaçmaz… Sevilmeyi de pek sever… Hayatındaki tüm kadınların odağında olmak ister; annesi, karısı, kızı ve sevgilisinin. Kardeşini, oğlunu, yeğeninin ve ailesinin diğer fertlerini de canından aziz tutar, onlar için fedakar bir “baba”dır. Vefakar bir dosttur. Vazgeçilmez bir ağabeydir. Adil ve cömert bir reistir. Bu özellikleri onun sonu olacak yerde Hızır’ı yeraltı dünyasında da yüceltir… Sözüne güvenilir, daima iş yapılır bir adam haline gelmişken devletin radarına takılır… Devlet kontrol etmek istediği gayri meşru faaliyetleri yürütmek için ondan iyi bir aday olmadığını düşünür… Bu Çakır’a en büyük olma teklifidir.Teklif öyle iki tarafı keskin bir kılıçtır ki, kabulü halinde “mafya” ailesine ihanet, reddi hali ise ebediyen mahkumiyettir. Devletin Hızır Çakırbeyli’ye koltuğunu vaadettiğini farkeden büyük patron, etrafını ihanetle örülü bir ağla çevirir. Hızır Reis’in özel hayatı da dalgalıdır… Birkaç yıl önce sevdalandığı mimar Nazlı diğer tarafta eşi Meryem…

Oyunbozan dizisi ilk bölümüyle dün akşam ekranlara geldi!

Pazar, 17 Nis 2016 yorum yok

Show TV’nin iddialı dizisi ‘Oyunbozan’ dün akşam saat 20.00’de seyirci karşısına çıktı. Başrollerinde Barış Kılıç, Tuvana Türkay, Serhat Tutumluer ve Gülçin Santırcıoğlu’nun yer aldığı dizi, kız kardeşinin intikamını almak isteyen Emre (Barış Kılıç) ve kız kardeşinin hayatını kurtarmak için bu oyuna dahil olan Ece’nin (Tuvana Türkay) adalet ve aşkla örülü hikâyesini konu alıyor.

Aka Yapım, Ali Gündoğdu ve Asena Bülbüloğlu’nun yapımcılığını üstlendiği, başrollerini; Barış Kılıç ,Tuvana Türkay, Serhat Tutumluer, Gülçin Santırcıoğlu, Kenan Bal’ın paylaştığı zengin oyuncu kadrosunda Serdar Orçin, Ceren Erginson, İlayda Akdoğan ve Ozan Dolunay’ın yer aldığı “Oyunbozan” Cumartesi günü saat 20.00’de Show TV’de ekranlara gelecek. Yönetmenliğini Emre Kabakuşak üstlendiği “Oyunbozan” dizisinin senaryosunu ise Altuğ Küçük kaleme alıyor.OYUNBOZAN İLK BÖLÜM İZLE

EMRE VE ECE’NİN İMKANSIZ GÖRÜNEN HİKAYESİ!

Bir yanda yıllardır büyük bir nefretle öç almak için bekleyen doktor Emre, diğer yanda sevdiği insanlarla hayat tarafından sınanan Ece… Oyunbozan, Emre ve Ece’nin imkansız görünen hikayesini anlatır.

Yıllar önce yaşadığı kaybın sorumlusu olarak medya imparatoru Mahir Yamaner’i gören Emre, Yamaner ailesine karşı akıl almaz oyunlar içine girecek; her türlü yolu mübah sayacağı bu yolculuğa Ece’yi de dahil edecektir.

Anne ve babası yıllar önce ölen Ece, kardeşiyle birlikte teyzesinin evinde yaşar. Psikoloji mezunu olan Ece’nin tek amacı bir hastanede iş bulup kardeşi Ada’yla birlikte sade bir yaşam sürmek… Ancak işler istediği gibi gitmeyecek; alacağı haberle derinden sarsılacaktır. Kardeşi Ada, ölümcül bir hastalığın pençesindedir ve küçük kızın yaşaması için tek çıkış yolu Emre’dir. Bürokrasi ve cemiyet hayatındaki önemli isimlerden oluşturdukları, santaj dosyaları sayesinde gücü ellerinde tutan Yamaner ailesi bu defa Emre’nin kusurusuz görünen planı ile karşılaşacaklar. Emre, Ada’nın hayatta kalması için Ece’yi, şoke eden bir teklif sunar. Köşeye sıkışan Ece önce reddetse de kardeşini ölümden kurtarmak için çaresizce daha sonra bu teklifi kabul edecektir. Ece ummadığı bir serüvenin içinde, Yamanerlerin yalısında gözlerini açacak. Emre Ece’yi, Yamanerlerin yalısına kendi elleriyle gönderecek. Ancak zamanla aşık olacağı Ece’yi aslında bir engerek yuvasına hapsettiğini anlaması çok da uzun sürmeyecektir. Aşkı da nefreti de tadacak olan Ece, önüne çıkan oyunları bir bir bozmak için elinden geleni yapacaktır.

Show TV’nin intikam, aşk ve gerilim dolu dizisi “Oyunbozan” Cumartesi günü saat 20.00’de Show TV’de başlıyor!

Büşra Ayaydın tesettüre girdi – Büşra Ayaydın kimdir?

Pazar, 17 Nis 2016 yorum yok

Türkiye Gazetesi’nden Talip Karakaş’ın haberine göre 8 yaşından bu yana ekran önünde yer alan, birçok dizi ve reklam filminde oynayan Büşra Ayaydın, dün vizyona giren “Ateş” filmiyle tekrar gündeme geldi. Ayaydın, filmde istemediği biriyle zorla evlendirilmeye çalışılan Aleyna karakterini canlandırıyor.

‘Rızkımı veren Hüdadır, kula minnet eylemem’

Yaklaşık 2 ay önce tesettüre giren genç Ayaydın, “Bunun filmle hiçbir alakası yok. Çekimler çok önceden bitmişti zaten. Aslında küçüklükten beri kapanmak istiyordum. Sektöre çok küçük yaşlarda girdiğim için hayatım kendiliğinden şekil aldı. Yaşım ilerledikçe hayatı, kendimi sorgulamaya başladım. Ailem muhafazakâr değil fakat bu kararımı verirken en büyük destekçim onlardı. Çevremden olumsuz tepki almadım. Önceden çok sabırsızdım. Sabretmeyi, şükretmeyi öğrendim. Yeni mottom, ‘Rızkımı veren Hüdadır, kula minnet eylemem’ oldu. Allah’a hep dua ediyorum. Kararımdan da kesinlik dönüş yok”

Öte yandan çalışmalarına da devam eden 22 yaşındaki Ayaydın, “Ateş’ten sonra 2 Eylül’de “Siccin 3” filmiyle izleyiciyle buluşacak.

BÜŞRA AYAYDIN KİMDİR?

Büşra Ayaydın doğum tarihi 1994’tür. Ankara ilinde dünyaya gelen oyuncu lise yıllarında oyunculuk hayatına dahil oldu ve kısa zaman içerisinde kendisisini geliştirerek günümüzün en beğenilen oyuncularından birisi haline geldi. Büşra Ayaydın genç yaşına rağmen birçok başarılı projede rol almıştır. Canan, Derman, Hatırla Sevgili, En İyi Arkadaşım, Mavi Rüya ve Kurtlar Vadisi adlı projelerde rol almış olan oyuncu 1.70 boylarındadır.

Büşra Ayaydın’ın oynadığı diziler

2011 , Canan , Yönetmen:Bahadır İnce , Fox TV2008 , Derman , Yönetmen: Sibel Kocataş , Rol: Gökçe2006-2007 , Hatırla Sevgili , Yönetmen: Ümmü Burhan , Rol: Işık Ünsal (Gürsoy)2004 , En İyi Arkadaşım , Yönetmen: Hamdi Alkan , Rol: Cimcime2004 , Mavi Rüya , Yönetmen: Cemile Kırmızı Karadaş2003-2004-2005 , Kurtlar Vadisi , Yönetmen: Serdar Akar , Rol: Selvi Çakır

Categories: Genel Tags: , , , , ,

Göç Zamanı 12. son bölümü ekrana kilitledi – İzle

Pazar, 17 Nis 2016 yorum yok

Göç Zamanı dün akşam 12.bölümüyle izleyenlerinin karşısına çıktı. Dizinin dün akşam yayınlanan son bölümünde Yılmaz’ın elinden kaçmayı başaran Handan’ın eline, Koçeri Ailesi’ne zarar verebilmek için yeni ve güçlü bir koz geçer. İşte Göç Zamanı’nda yaşananlar.Cennet ve Sevgi, Handan’ın saldırısından Yılmaz sayesinde kurtulmuşlardır. Yılmaz’ın elinden kaçmayı başaran Handan’ın eline, Koçeri Ailesi’ne zarar verebilmek için yeni ve güçlü bir koz geçer. Zümrüt, Demir’in kendisiyle yaptığı konuşmadan sonra Yusuf’tan uzak kalmak için elinden gelen her şeyi yapacak ancak kendisini bir karmaşanın ortasında bulmaktan kurtulamayacaktır.Yılmaz’la boşanmaktan vazgeçen Sevgi’nin hedefinde yine Cennet vardır. Kıskançlık oklarını Cennet’e çeviren Sevgi, Cennet’i köşeye sıkıştırabilmek için elinden gelen her şeyi yapar.İstanbul’da ilki düzenlenecek uluslararası bir halıcılık fuarında Koçeri Halıcılık da yer alacaktır. Yılmaz ve Artem sergi heyecanını yaşarken, teşhire çıkaracakları antika halının onarım işini Cennet’e emanet ederler. Cennet, halıyı tamir eder ancak kendilerini bekleyen kötü sürprizden henüz haberleri yoktur.

GÖÇ ZAMANI 12. BÖLÜM FRAGMANI

GÖÇ ZAMANI SON BÖLÜMDE NELER OLMUŞTU?

Göç Zamanı’nda yaşananlar; Cennet’in için bir umut ışığı var artık. Kendi küçük lokantasında yeni ve güzel bir hayata adım atmak üzere. Yılmaz’ın beklenmedik hediyesi karşısından şaşkına dönen Cennet; bu konuyu konuşmak için gittiğinde, yanlış zamandan ve yanlış yerde olmanın bedelini ödemek zorunda kalıyor.

Handan, Yılmaz ve sevdiklerinin etrafındaki çemberi iyice daraltırken, Yılmaz ve Artem de Hande’nin intikamını almak için saldıran bu gizemli ablaya adım adım yaklaşıyorlar. Zümrüt ve Yusuf doludizgin bir aşkın en büyük adımını beraber atıyorlar. Annesini tehlikeden uzak tutmak için çırpınan Demir’in bu durumdan şimdilik haberi yok. Sevgi’nin boşanma davası açması ve Yılmaz’ı bir valize kapıya koyması dengeleri tamamen bozuyor. Artem ve Leyla beş yıllık bir küslüğü bitirmek üzereler. Leyla, suçladığı babasının hiç bilmediği bir yönüyle karşılaşıyor.

Hande’nin cesedi başında yakalanan Yılmaz’ın hayatı bambaşka bir yola giriyor. Buradan dönüşü mümkün olacak mı? Sevgi ve Demir; Yılmaz’ın yakalanmasıyla yıkıyorlar. Artık onlar için de hayat hiç kolay olmayacak… Hande’nin gizemli ablası, Hande’nin öldüğünü haber alır almaz hastaneden kaçıyor. Yılmaz, suçsuzluğunu ispatlamak zorunda. Ama daha büyük bir tehlike adım adım yaklaşıyor. Kiraz’ın kaçtığını gören Yemin peşinde. Kız kardeşini adamların elinden kurtarmak için elinden geleni yapıyor. Başaracak mı, yoksa Kiraz karanlık bir dehlize kaybolup gidecek mi? Cennet, Kiraz’ın kaybolmasıyla birlikte tamamen yıkılıyor. Tek ümidi Yemin….

GÖÇ ZAMANI KONUSU

Göç Zamanı, bir annenin, zulümden kaçırdığı çocuklarını bilmeden bir cehenneme sokuşunun; gözlerinin önünde her birinin dağılıp gidişinin; onlara sahip çıkmak için çırpınışının öyküsünü anlatıyor.

Yıllarca annesini ‘kuma anne’ bilen ve onu öldürmek için gelen Yemin… Cennet önce ona kendisinin annesi olduğunu kabullendirmeye çalışacak. Zümrüt ise girdiği bu parıltılı dünyada, yolunu kaybedecek. Cennet kızına sahip çıktığında ise çok geç olacak; geriye kalbi kırık bir genç kız ve masumiyetini kaybetmiş bir aşk hikayesi kalacak. Bu zengin çevreden tiksinen Kiraz ise bambaşka bir hayalin peşinden gidecek. Cennet bir kez daha kadının değişmeyen yazgısını görecek ve yeniden isyan edecek ama umudunu asla kaybetmeyecek. Çünkü o anadır. Dünya yansa da çocuklarını kanatları altına alacak, o sıcak kucak onlar için daima sığınılacak son kale olarak varlığını sürdürecek.

Categories: Genel Tags: , , , , , , , ,

Örgüt şehirlerde de kırsalda da tükendi

Pazar, 17 Nis 2016 yorum yok

Doğu ve Güneydoğu’da bazı il ve ilçelerde terör örgütüne yönelik başarılı operasyonlarını sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri, şehir merkezlerinin yanı sıra kırsalda da terör örgütüne nefes aldırmıyor.Türk Silahlı Kuvvetleri, şehir merkezlerinde yürüttüğü operasyonların yanı sıra kırsalda da terör örgütü mensuplarına karşı başarılı bir mücadele veriyor. Dağılma sürecindeki örgütün sözde lideri Cemil Bayık’ın, teröristlere verdiği telsiz talimatları örgütün ne durumda olduğunu gösteriyor. Terörist başı Bayık, telsizden verdiği talimatlarda teröristlerden örgütteki çözülmeyi telsiz konuşmaları ile ifşa etmemelerini isterken, telsizlerin nadir kullanılmasını, direnişe devam edildiği görüntüsü verilmesini istediği ve bunun kendilerine yakın medya organları ile paylaşılmasını istediği tespit edildi. Ayrıca kırsal alana kaçan teröristlerin arkalarında yaralı bırakmamasını isteyen Bayık, “Arkanızda yaralı bırakmayın, her şeyi dökülüyorlar, susturun. Tecrübe kazanmış, güvendiğiniz YPS’lileri yanınızda kırsala götürün. İhanet eden halkla ilişki kurmayın, yakaladıklarınızı cezalandırarak bölgeyi terk edin. Yakın, patlatın ve binalardan öyle çıkın. Vakit bulamadığınızda da kazdığınız tüneller dahil her şeyi tuzaklayın” şeklindeki talimatları kayıtlara girdi.”TERÖRİSTLERİN İNLERİ TEKER TEKER BASILARAK İMHA EDİLDİ”Uyuşturucu ticareti başta olmak üzere insan ve sigara kaçakçılığından da çok büyük kazanç elde eden eli kanlı terör örgütü; Nusaybin, Şırnak merkez, Yüksekova ve Silopi’de güvenlik güçlerince icra edilen başarılı operasyonları sekteye uğratmak, bu bölgelerdeki teröristlerin üzerindeki baskıyı azaltmak ve kırsaldan da destek sağlamak maksadıyla Diyarbakır, Bitlis, Muş, Bingöl, Hatay, Tunceli ve Kars kırsalında güvenlik güçlerine zayiat verdirmek amaçlı eylemlere girişirken, güvenlik güçlerinin hiç ara vermeden kararlı operasyonları neticesinde ağır kayıplar verdi. Teröristlerin inleri teker teker basılarak imha edildi.TSK, ilgili kanunca kendisine verilen il ve ilçelerdeki operasyon görevlerinin yanı sıra kırsalda da kar, kış, yağmur, çamur demeden aralıksız olarak görevini sürdürüyor. Asker; bölücü terör örgütünün ‘bahar tertiplenmesi’ adı altında yapmış olduğu hazırlıkları boşa çıkartıyor. Şehir merkezlerinde operasyonları sürdüren TSK’nın kırsal alana gerekli önemi vermeyeceğini sanan terör örgütünün, kırsal alanda güçlü bir tertiplenmeye gitme çabası TSK’nın kırsal alanda da başarılı operasyonlar yapması ile başarılı olamadı. Kandil ve diğer yerlerde yakalanma korkusuyla her gün yer değiştiren terör örgütünün sözde liderleri, il ve ilçelerdeki teröristlere telsizler aracılığı ile verdikleri “Kırsala çekilin, il ve ilçeleri YPS’ye bırakın” talimatlarına teröristlerin “Çekileceğimiz yerlerin çoğu asker tarafından dağıtıldı, nereye çekileceğiz?” şeklinde cevap vermeleri, teröristlerin çaresizliklerini ortaya koydu.”NUSAYBİN’DE ÇÖZÜLMELER BAŞLADI”Bölgenin yapısı gereği teröristlerin barınmak için mağara bulmakta sıkıntı yaşamayacakları düşünülse de lojistik açısından çaresizlik içinde oldukları telsiz konuşmalarına yansıdı. Meskun mahallerde icra edilen kararlı operasyonlarda büyük kayıplar veren teröristlerin teslim olmalarını engelleyemediği tespit edilirken, son olarak Şırnak’ta 5, Nusaybin’de 2 olmak üzere 7 terörist daha güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan teröristlerin 1 tanesi hariç diğerlerinin dağ kadrosundan olduğu açıklandı. Nusaybin’de 2 teröristin güvenlik güçlerine teslim olması ile teröristlerin ilk teslim olma girişimi Nusaybin’de çözülmenin başladığına işaret ediyor.

Categories: Genel Tags: , , , , ,

17 Nisan öğle gündemi

Pazar, 17 Nis 2016 yorum yok

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” temalı Kutlu Doğum programına katılacak.

(İstanbul/20.00)

– Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, şehir hastanesi imza töreninde bulunacak, Rabia Kadıoğlu Camisi’nin açılışında yer alacak, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen “Gelin Birlik Olalım” programına katılacak, Hayrabolu Devlet Hastanesi temel atma törenine iştirak edecek .

(Tekirdağ/13.00/14.00/16.00)

– Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul’da yeni havalimanı inşaatında incelemelerde bulunacak.

(İstanbul/15.00)

-İŞKUR, tarafından geçen yıl 31 bin 796’sı erkek, 170’i kadın olmak üzere toplam 31 bin 966 kişiyi yurt dışına işçi olarak gönderildi.

-8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 23. yılında kabri başında anıldı.

-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca nüfusu 500’den az olan ve mobil haberleşme altyapısı olmayan 3 bin 140 yerleşim yeri 4,5G hizmeti kapsama alanına dahil edilecek

-Meclis, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 96. açılış yıl dönümünü bu hafta kutlayacak.

-Muayenesi sırasında tamire ihtiyaç duyulacak derecede eksiklikleri tespit edilen araçların muayene raporuna bu eksiklikler, “ağır kusur” olarak işlenecek.

-Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği’nin araştırmasına göre, otomobil alım-satımında kredi kullanım oranı Eylül 2015-Şubat 2016 döneminde yüzde 52’ye yükseldi.

-İstanbul’da bugün havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İlçeler

-Üsküdar Belediyesi’nce düzenlenen ve 8 gün süren “2. Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali” şiir okumaları ve konserle sona erdi.

-Tuzla Belediyesi ve Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle 2 vardiya şeklinde gerçekleştirilen Mobil Park Polisi uygulamasında 3 polis ve 1 zabıta memuru, 09.00-01.00 saatleri arasında 103 parkta devriye atarak önleyici hizmetleri sağlıyor.

-Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde düzenlenen “ Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” isimli ‘Kur’an Ziyafeti’ programına ev sahipliği yaptı.

Kültür-sanat

-Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın aile dostlarından Şaban Taçyıldız, 23 yıl önce vefat eden merhum Özal ile anılarını anlattı.

-Hindistan’da her yıl kutlanan “Holi Festivali” İstanbul’da orijinal konseptiyle ilk kez gerçekleştirildi.

– Osmanlı eserleri ve özel aile koleksiyonlarından eserler, Atika Müzayede’de satışa sunulacak.

(İstanbul/14.30)

– Tanburi Cemil Bey Günleri kapsamında, Cemal Ünlü ve Aziz Şenol Filiz’in konuşmacı olacağı “Taş Plakların İzinde Tanburi Cemil Bey” etkinliği düzenlenecek.

(İstanbul/17.30)

-Başrollerinde Idris Elba ve Richard Madden’in yer aldığı “Baskın Günü” 27 Nisan’da vizyona girecek.

Spor

-Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Kota Müsabakaları’nda yarışan milli sporcu Ferhat Arıcan, yer hareketleri, kulplu beygir, atlama, paralel bar ve barfikste toplam 86,131 puana ulaşarak 11. sırada yer aldı.

– Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Ligi Dörtlü Final üçüncülük maçında Fenerbahçe, Çek Cumhuriyeti’nin USK Prag takımıyla Ülker Sports Arena’da karşılaşacak. Finalde ise Rus ekipleri Nazdezhda ile UMMC Ekaterinburg karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/14.00/17.00)

– Spor Toto Süper Lig’in 29. haftasında Medipol Başakşehir-Gaziantepspor, Kasımpaşa-Kayserispor, Bursaspor-Akhisar Belediyespor ve Fenerbahçe-Mersin İdmanyurdu maçları oynanacak.

(İstanbul/13.30/13.30/19.00/Bursa/16.00)

– Boksta 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıtası Elemeleri, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda sona erecek.

(Samsun/14.00)

– Bayanlar Voleybol 1. Lig’de Final Etabı 1. devre maçları, İzmir Atatürk Voleybol Salonu’nda sona erecek.

– Organizasyonun üçüncü gününde Eczacıbaşı VitrA-Galatasaray Daikin ve Fenerbahçe Grundig-VakıfBank maçları yapılacak.

(İzmir/14.00/17.00)

– Erkekler Voleybol 1. Lig Baraj Etabı’nın 1. devresi Beşiktaş-Bornova Anadolu Lisesi maçıyla sona erecek.

(Bursa/13.00)

– Spor Toto Basketbol Ligi’nin 26. haftasında Anadolu Efes-Royal Halı Gaziantep ve Demir İnşaat Büyükçekmece-Galatasaray Odeabank karşılaşmaları oynanacak.

(İstanbul/17.00/19.00)

– Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi play-off çeyrek final 3. maçında Abdullah Gül Üniversitesi ile Galatasaray karşı karşıya gelecek.

(Kayseri/18.00)

– PTT 1. Lig’in 30. haftasına Alima Yeni Malatyaspor-Altınordu, Kayseri Erciyesspor-Şanlıurfaspor ve Kardemir Karabükspor-Multigroup Alanyaspor karşılaşmalarıyla devam edilecek.

(Malatya/15.30/Kayseri/16.00/Karabük/18.30)

– Spor Toto 2. Lig’de 32. hafta maçları yapılacak.

– Spor Toto 3. Lig 36. hafta karşılaşmaları oynanacak.

Categories: Genel Tags: , , ,

Kaymakamdan milletvekiline sert sözler: Bana bak çapsız vekil…

Pazar, 17 Nis 2016 yorum yok

Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe ile HDP’li Ferhat Encu arasında Twitter’da sert bir tartışma yaşandı. HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encu, “Tahir adıyaman’ı vuranlar Ford Ranger’la kaçtı” haberini Twitter’dan paylaşarak “Beytüşşebap Kaymakamı Ak trolluğu bırakmış şimdi jitemci görevini üslenmiş” diye yazdı.

Güntepe, Encu’ya verdiği cevapta, “Şimdiden söylüyorum! Fütursuzca iftira atan bunun gibi vekilleri kimse 1. Sınıf vekil diye bana savunmasın! Artık yeter” dedi.

GEREKİRSE ŞEREFİMLE İSTİFA EDERİM, ZERRE BOYUN EĞMEM

Kadir Güntepe, bu mesaj üzerine kendisine iftira atıldığını belirterek, “Gerekirse şerefimle istifa ederim bunun gibi hayasızca iftira atan çapsız vekillere ve onu savunanlara zerre boyun eğmem. Sizin silah verdiğinizi Kürt çocuklarına, biz sahip çıkıyoruz. Sizin hendeğe, barikata gönderdiğiniz yavrularımızı devlet olarak bağrımıza basıyoruz” ifadelerini kullandı.

MÜCADELEMDEN VAZGEÇMEYECEĞİM

Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe, ise Encu’ye, “Bana bak çapsız vekil!O Mesajı tıpış tıpış sileceksin! Değil sen, feriştahınız gelse mücadelemden vazgeçmeyeceğim!” diyerek yanıt verdi.

Güntepe’nin tweet’ini alıntılayan Encu, “Telaşlanma Kaymakam efendi! Gerçekler er yada geç ortaya çıkma gibi bir kötü huyu var” diye yazdı.

Suriyeli babadan, oğluna hortumlu işkence

Pazar, 17 Nis 2016 yorum yok

Suriye’deki çatışmalardan 2014’te kaçıp eşi ve 5 çocuğuyla birlikte Adana’ya gelerek merkez Seyhan İlçesi’nde bir ev tutan Muhammed Ellababidi’nin büyük oğlu 15 yaşındaki Abdullah Ellababidi, ekonomik sıkıntı ve yaşadıkları sorunlar nedeniyle ailesini terk etti. Oğlunun evden kaçması, diğer çocuklarının da yaramazlık yapmasına sinirlenen Muhammed Ellababidi, çocuklarından A. Ellababidi’yi evin salonunda yere yatırdı. Bağırarak, çocuğun yatarken ayaklarını havaya kaldırmasını isteyen Muhammed Ellababidi, eline aldığı hortumla defalarca vurdu.

AĞLAYARAK YALVARDI

Canı yandıkça çığlık atıp babasının ayaklarına kapanan A. Ellababidi, hortumla işkence yapan babasına sürekli yalvarsa da Muhammed Ellababidi vurmaktan vazgeçmedi. Bu sırada evde bulunan bir kişiye cep telefonuyla 2 dakikayı aşan işkencenin görüntüsünü çektiren Muhammed Ellababidi, “Bu filmi Abdo’ya göndereceğim. Beğenmezse yine dövüp yine görüntüsünü çekerek göndereceğim” diye bağırdı. Kaçan oğlunun gözünü korkutmak için diğer oğluna işkence yapan Muhammed Ellababidi’nin çektirdiği videoya ulaşan polis, soruşturma başlattı.

Categories: Genel Tags: , , , ,

Satrançta hedef 1 milyon lisanslı sporcuya ulaşmak

Pazar, 17 Nis 2016 yorum yok

TSF Başkanı Gülkız Tulay, yaptığı açıklamada, Türkiye’de satrancı daha iyi noktalara getirme çabalarının sürdüğünü belirterek, “Çalışmalarımız tüm yurtta oldukça başarılı bir noktaya geldi. Satranç konusunda oldukça güzel bir hareketlenme var. Bu da bizi mutlu ediyor” dedi. Yeni projelere imza atacaklarını anlatan Tulay, “Özellikle geçen yıl anaokulu ve ilkokullarda satrancın yaygınlaştırılması amacıyla başlattığımız ‘Doğru Hamlede Buluşalım’ projesi, Türkiye’de satrancın gelişmesine önemli katkı sundu. Bu projenin daha da yayılmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Yurt genelinde 650 bini aşkın lisanslı sporcularının bulunduğunu ifade eden Tulay, “Bu da oldukça önemli bir rakam. Hedefimiz 1 milyon lisanslı sporcuya ulaşmak. Bu kesinlikle hayal değil. Yapacağımız yeni projelerle bu sayıya ulaşabiliriz. Özellikle okullarda yürüttüğümüz projeler ve ulaştığımız sonuçlarla Türkiye’nin Avrupa ülkelerinin önüne geçtiğini gördük. Bu da ayrıca gurur verici.” ifadelerini kullandı.

Satranç ders olarak anlatılacak

Yakın bir zaman içerisinde satrancın üniversitede ders olarak öğretileceğini söyleyen Tulay, “Satrancı anaokullarından başlatarak herkes tarafından oynanabilecek seviyeye getirmek istiyoruz. Satranç yaş, cinsiyet ve engel tanımıyor. 7’den 77’ye herkes bu sporu oynayabiliyor. Şu ana kadar Spor Toto Teşkilat Başkanlığının da desteğiyle bin okulda satranç sınıfları açtık. Yine üniversitelerde satranç bölümü açılması noktasında çalışmalarımız sürüyor. Süleyman Demirel Üniversitesi ile güzel bir çalışma içerisindeyiz. Önümüzdeki dönemde satranç ders olarak okutulacak. İnşallah bunu satranç öğretmenliği bölümü olarak açacağız” şeklinde konuştu.

Milli keskin nişancı tüfeği Bora 12 nin test görüntüleri

Pazar, 17 Nis 2016 yorum yok

Bora 12, ordumuzda ve iç güvenlik birimlerinde kullanılmak üzere keskin nişancı tüfeği olarak isimli tüfeği tasarlanmış olup, tamamı Türk üretimi olan bir silahtır. Sık kullanılmadığı için çok duymuş olmadığımız, fakat özellikleri itibarıyla önemli bir silahtır.

Bilindiği üzere dünyadaki en ünlü keskin nişancı silahı kanas silahıdır. Ve dünyadaki en büyük pazar payına sahip silah yine bu kanas silahıdır. Kanas dünya üzerinde en çok bilinen keskin nişancı silahı olma özelliğini de elinde bulundurmaktadır.

JMK BORA 12’NİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Türkiye’nin yapmış olduğu ilk uzun menzilli keskin nişancı tüfeğidir. 5 yıllık bir çalışmanın ürünü olup, bu çalışmalar sonucunda seri üretime geçilmiştir. Bora 12 silahının namlu çapı 7,62 milimetredir. JMK Bora 12 silahının tesirli menzili 1200 metre olup, 1000 metreye kadar nokta hedef atışı yapabilmektedir.

JMK Bora 12 silahı ülkemiz silahlı kuvvetlerinde ve iç güvenlikte kullanılması ile birlikte bazı Avrupa ülkelerine de ihraç edilmektedir. Bu silahı en çok ihraç ettiğimiz ülke Azerbaycan ülkesi olup, 2009 tarihinden beri bu ülkeye ihraç edilmektedir.

ULUSLARARASI YARIŞMADAN BİRİNCİ ÇIKTI

JMK Bora 12 keskin nişancı tüfeği, kendi sınıfının en iyilerinden bir tanesi olup atış testlerinde oldukça başarılı sonuçlan almıştır. Hatta Pakistan’da yapılan Uluslararası atış yarışmasından da birinci olarak çıkmıştır.

Bora 12 keskin nişancı tüfeği bu isminden ziyade JNG 90 adıyla da bilinmektedir.

Bora 12 keskin nişancı tüfeği yukardaki özelliklerinin yanında 4,8 kilogramlık bir ağırlığa sahiptir. Her ne kadar piyade tüfeklerine nazaran ağırlığı biraz fazla gözükse de keskin nişancı tüfeklerinde normal bir ağırlığa sahiptir. Uzun menzilli bir keskin nişancı silahı olması sebebiyle 1 metrenin üzerinde bir namlu uzunluğuna sahiptir. Toplam namlu uzunluğu 108 santimetredir.

Kurşunun namludan çıkış hızı saniyede yaklaşık 840 metredir. Bu hız da gösteriyor ki, namludan çıktıktan sonra tesirli menzili olan 1200 metredeki hedefe yaklaşık olarak 1,5 saniye de ulaşmaktadır.