arşiv

0, 2016 için arşiv

Artıları Ve Eskileri İle iPhone 7

Cumartesi, 01 Eki 2016 yorum yok

Apple iPhone 7 modeli ile birlikte piyasaya iddialı bir giriş yaparken, bu konuda yapılan incelemelerde telefonun ne kadar başarılı olduğu ve aynı zamanda hangi noktalarda sınıfta kaldığı da belirlendi. Yapılan son açıklamada iPhone 7’nin artıları ve eksileri belirlenirken, telefonda pek çok iyileştirmenin yapılması ve artılarının daha çok olması dikkat çekti.

iPhone 7’nin Artıları Neler?

iPhone 7 için en önemli geliştirme suya karşı dayanıklılığın arttırılması oldu. Bu bakımdan artık sadece su sıçramalarına karşı değil, derinlikte dahi iPhone 7 suya karşı daha güvenli. Cihazın diğer bir artısı ise depolama alanında yapılan iyileştirmeler. Bu bakımdan artık çok daha etkin bir telefonu kullanması mümkün. Cihazın artı aldığı diğer noktalar ise performans, şık tasarım, hoparlör performansı ve kameranın düşük ışık performansı.

iPhone 7’nin Eksileri Neler?

iPhone 7’nin en çok eleştirildiği nokta ise tasarım anlamında bir yenilik getirmemesi. Bu bakımdan son 3 versiyon ile aynı tasarımın kullanıldığı iPhone 7, en çok bu yönüyle eleştirildi. Cihazdaki diğer dezavantaj ise pil ömründe beklentilerin karşılanmaması. Ayrıca büyük bir yenilik olarak sunulmuş olsa da telefonda 3.5 mm kulaklık girişine yer verilmemesi, kullanıcıların kulaklık kullanması noktasında ciddi bir zorluk çıkarıyor.

Categories: Genel Tags:

Emziren Kadınlar Kablosuz İnternet Uyarısı

Cumartesi, 01 Eki 2016 yorum yok

Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesinde oluşturulan bir ekip tarafından yapılan araştırmalar kablosuz internetin ve cep telefonlarının özellikle emziren anneler için ciddi bir risk oluşturduğu ve bu nedenle emziren annelerin bu tip teknolojilerden uzak durması gerektiği belirtildi Üniversitede yapılan araştırmalar rapor halinde sunulurken özellikle kablosuz internetin tüm insanlık adına ciddi bir şekilde radyasyon yaydığı ve bu nedenle de sağlığı olumsuz yönde etkilediğini ifade edildi.

Araştırmalar Kanıtlandı

Kablosuz interneti mobil kullanımın bugüne kadar sağlıksız olduğu ve insan sağlığına kötü yönde etkilediği açıklanmış olsa da araştırmalar özellikle emziren anneler üzerinde yoğunlaştı. Emziren annelerin bu tip radyasyona maruz kalması bebeğe de geçmesine neden olurken, bu bakımdan hem anne hem de bebeğin sağlığını olumsuz yönde etkileyebileceği belirtildi. Yapılan çalışmalar pek çok önemli dergide yer alırken araştırmalar oldukça ilgi gördü. Özelikle elde edilen bulguların yapılan testlerle ve deneylerle desteklenmesi ve bu sayede sonuçların kesinleştirilmesi, sağlığını önem veren bireyler için de yol gösterici oldu. Bugüne kadar her ne kadar telefonların ve cihazların ciddi bir radyasyon yaydığı belirtilse de yapılan bu son araştırmalar çok daha somut bilgileri sundu.

Categories: Genel Tags: