ana sayfa > Genel > Çok inovatif hareketler bunlar

Çok inovatif hareketler bunlar

Pazar, 20 Ara 2015 yorum ekle yorumlara git

ESİN TÜMER / GAZETE HABERTÜRK

İnşaat sektöründe malzeme ve hizmete yönelik gelişimler, insan, teknoloji ve enerji temelinde ilerliyor. 2015’e veda ederken tanıştığımız inovatif hareketler, sektörü daha nelerin beklediği yönünde ipuçlarını da içeriyor.

OTO CAMINDAN KARO HALI HAMMADDESİ

Interface otomobil camında bulunan laminatın kullanıldığı ilk geri dönüştürülmüş lateks alternatifini üretti. 2020’ye kadar sıfır zararlı atık hedefi taahhüdünden yola çıkan şirket, halı döşemede ipliği tabana sabitlemede kullanılan mevcut arakat yerine geri dönüştürülmüş PVB kullanılması için bir yöntem geliştirdi.

İLK ONLINE ÇİMENTO MARKETİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından kamu ve özel sektör kuruluşları ile ihracatçılar ve karar vericiler arasındakoordinasyonu sağlamak amacıyla organize edilen Türkiye İnovasyon Haftası, 3-5 Aralık 2015 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. ‘Sınırsız inovasyon, sınırsız potansiyel’ temasıyla gerçekleşen Türkiye İnovasyon Haftası’nda Akçansa, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını online alışverişle karşılamak amacıyla internet üzerindençimento satışıyla Türkiye’de bir ilke imza attı.

İç pazarda çimento talebini www.akcansamarket.com üzerinden karşılayan Akçansa Çimento Market geniş bayiağı ve dağıtım avantajı ile bir tıkla alınan çimentoyu taksitli ödeme imkânı ve adrese kadar teslim etme özelliği ileyapı sektörünün hacimli işini online’a taşımış oldu.

KABLOSUZ ŞARJ SAĞLAYAN YÜZEYLER

DuPont, uluslararası Endless Evolution (Sonsuz Evrim) büyüme programı kapsamında Corian’ın işlevselliğini telefon ve tabletler için kablosuz şarj etme özelliğiyle birleştiren Corian Charging Surface’i (Corian Şarj Yüzeyi) piyasaya sundu. Böylece yaşam alanlarına pratik ve kurulumu kolay bir çözüm geldi. Kablosuz şarjı, indüksiyonla geliştirilen modern bir cihaz sağladı.

KAR TUTUCU KİREMİTİN TAM ZAMANI

Braas Çatı Sistemleri tamamlayıcı kiremit ürün grubunda bulunan kar tutucu kiremit, özel alüminyum engel profili ile kiremit üstünde biriken kar kütlesinin, çatı yüzeyinden kontrolsüz biçimde büyük parçalar halinde kayarak insanlara ve dere sistemine zarar verme olasılığını azaltıyor. Kar tutucu kiremit, kar yükünün kar örtüsü üzerinde dengelibir şekilde dağıtılmasını sağlıyor; zaman içinde yapısı bozulmuyor ve montajıiçin ek hizmet ve malzemegerektirmiyor.

MİMARLIK VE SANATI ‘BAĞLIYOR’

Tasarım Vakfı, Faruk Malhan tarafından kurulan uluslararası bir organizasyon. Kurulduğu günden bu yana yaratıcı endüstriler ve yaratıcı ekonomileri buluşturan tasarım atölyeleri; tasarım, sanat, zanaatlar, mimarlık, yönetişim disiplinleri arasında bağlar kuruyor. Vakfın 2015 boyunca Karya Tasarım Atölyeleri’nde gerçekleştirdiği keçe, kilim, takı, cam, seramik ve mimarlık atölye çalışmalarından çıkan ürünleri sunacağı ‘Karya Tasarım Atölyeleri 2015′ Sergisi, 25 Aralık’a kadar açık. 

Categories: Genel Tags: , , ,
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok