ana sayfa > Genel > Demirtaş’tan adaylık paylaşımları: Sağ faşizme karşı, sol

Demirtaş’tan adaylık paylaşımları: Sağ faşizme karşı, sol

Cumartesi, 05 May 2018 yorum ekle yorumlara git

Edirne Cezaevi’nde tutuklu olarak bulunan HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın, Twitter hesabından açıklamalar paylaşıldı.

Mağdur edilen bütün kesimlere “50 gün sayılıdır, çabuk geçer” diyen Demirtaş, “Artık sağ faşizme karşı, sol demokratik bir alternatifi öne çıkarmanın zamanı geldi” ifadelerini kullandı.

Kendisine güvenenlere teşekkür eden Selahattin Demirtaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Artık sağ faşizme karşı, sol demokratik bir alternatifi öne çıkarmanın zamanı geldi. Emekten, ezilenden, yoksuldan yana bir gelecek var etmek daha mümkün. Kadınların eşit, özgür ve onurlu bireyler olarak, örgütlü bir güç olarak yaşamın her alanında var olması artık gerçekten mümkün. Gençler siz durun ya : ) Ortalık zaten karışık. Her şey sizinle beraber, sizin için. Merak etmeyin, geleceği en sağlam olan sizsiniz artık.”

Farklı kesimlerden mağdur edilen herkese “50 gün sayılıdır, çabuk geçer” diye seslenen Demirtaş, “Her şeyi bizden beklemeyin, 50 gün boyunca siz de gayret edin : ) Kamplaşmadan, kutuplaşmadan, gerilimden bıkanlar; seçimi beklemeyin, şimdiden birbirinize sarılın, kardeşliği yüreğinizde hissedin” dedi.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok