ana sayfa > Genel > Erdoğan: 7 Haziran’da hükümet kurulamayınca yeniden seçime

Erdoğan: 7 Haziran’da hükümet kurulamayınca yeniden seçime

Cumartesi, 05 May 2018 yorum ekle yorumlara git

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır Çarşısı’nın restorasyon töreninde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

  • Çankaya’ya çıktık, orada farklı bir cumhurbaşkanlığı sürecini başlattık. İlk günden itibaren anayasanın verdiği tüm yetkileri sonuna kadar kullanarak meselelerin çözümünde en önde yer aldım. 7 Haziran seçimlerinde hükümet kurulamayınca yeniden seçime giderek krizin önüne geçtim.
  • Pazar günü seçim manifestosunu, yaklaşık bir hafta sonra da seçim beyannamesini açıklayacağım.
  • Öteki ittifakta partiler ne yapıyor diye bakıyorum. Bunların tek söyleyeceği şey Erdoğan’ı indirmektir. Diyelim ki, bunu başardınız. Bu ülkeye neyi vaad ediyorsunuz? Şunu sorun, hangi büyük yatırımları yapacaksınız? Kanal İstanbul’u mu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü mü, Marmaray’ı mı yapacaksınız? Ne yapacaksınız yahu onu söyleyin. Şehir hastaneleri mi yapacaksınız? Sizin başınızdaki kişi SSK’nın başındayken milletimi inim inim inletti. Biz yapacaklarımız ile değil, yaptıklarımızla konuşuyoruz. Bize saldıranlar, Afrin’de saldıranlar bunların döneminde saldırsa inanın vatan elden giderdi.
  • Sizlerden rica ediyorum, karşınıza gelip de sizden oy isteyen, Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığından başka bir şey vaat etmeyenler, size bir şeyler sunar da ikna olursanız, samimi söylüyorum, oyunuzu ona verin.
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok