ana sayfa > Genel > Genç kal dünyayı değiştir

Genç kal dünyayı değiştir

Pazar, 20 Ara 2015 yorum ekle yorumlara git

AK Parti Gençlik Kolları tarafından hazırlanan ve “Genç Kal Dünyayı Değiştir” mottosuyla yayınlanan filmde, genç kalmanın yaşla veya fiziksel görünüşle ilgili olmadığı, genç olmanın bir hayale sahip olmak ve onu gerçek yapmak için verilmesi gereken bir mücadele olduğu anlatıldı.

Filmde gençler Fatih Sultan Mehmet, Malcolm X, Muhammed Ali, Mimar Sinan gibi tarihe geçen ünlü simalar ile özdeşleştirildi.

Müziği özel olarak hazırlanan filmde özel Sound Design ve Motion Design çalışmalarının kullanıldığı belirtildi.

FİLMİN METNİ:

Gençlik bir görünüş değildir. O bir ruhtur. Bir hayale inanmak, onu gerçek yapmaktır. Mehmet’ken yeni bir çağ açıp Fatih olmaktır. Gençlik yaşla ilgili değildir. O bir haykırıştır. İstiklal için, özgürlük için ayağa kalkmak, bazen Milli Şair olmak, bazen Malcolm X olmaktır. Genç olmak, cesur olmak, Muhammed Ali gibi yumruğunu ezilenler için vurmaktır. Gençlik hayata farklı bir bakıştır. Daha iyiyi, daha güzeli aramak, keşfetmek, Mimar Sinan gibi, Dede Efendi gibi bir medeniyete öncülük etmektir. O bir inançtır. Zalimlerin karşısına çıkmak, Bilge Kral olmaktır. Yasaklarla, adaletsizlikle savaşmak, Milletin Adamı olmaktır. Gençlik ülkesiyle ve milletiyle gurur duymak, bayrağını dalgalandırmak için sonuna kadar ayakta kalmaktır. Gençlik zulme boyun eğmemek, cesaret edilemeyene cesaret etmektir. Mazlumlara ve zayıflara kucak açmak, erdemlerin sözcülüğünü yapmak, hoca olmaktır. Genç olmak, yılmadan, yorulmadan genç kalmak, değişimin lideri olmaktır.

Categories: Genel Tags: , , ,
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok