ana sayfa > Genel > Libya Yüksek Seçim Komisyonu’na saldırıda ölü sayısı 11’e

Libya Yüksek Seçim Komisyonu’na saldırıda ölü sayısı 11’e

Cuma, 04 May 2018 yorum ekle yorumlara git

Libya’nın başkenti Trablus’ta Yüksek Seçim Komisyonu’nun genel merkezinde gerçekleştirilen saldırıda ölü sayısı artıyor. Saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 11’e yükseldi. Hayatını kaybedenler arasında saldırgan ve polislerin de olduğu öğrenildi.

Saldırının 5 kişi tarafından gerçekleştirildiği, 2’sinin kendisini patlattığı, 2’sinin emniyet güçleri tarafından öldürüldüğü, 1 saldırganın ise yakalandığı aktarıldı. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Öte yandan Birleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilciği, Trablus’taki Yüksek Seçim Kurulu binasına düzenlenen saldırıyı kınadı.

Resmi Twitter hesabından yapılan yazılı açıklamada, “Bu tür terör saldırıları, Libya halkını, ulusal birliğini sağlama ve hukuk devleti kurma yürüyüşünden alıkoyamayacak.” denildi. Açıklamada ayrıca Libya yönetimine sorumluların yakalanması ve hesaba çekilmesi çağrısında bulunuldu.

BM Libya Özel Temsilcisi Gassan Selame de “korkak saldırının” doğrudan Libya halkını ve sivil devlet kurma iradesini hedef aldığını belirtti.

Başkent Trablus’taki Yüksek Seçim Kurulu binasına düzenlenen bombalı ve silahlı saldırıda, daha önce yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiği belirtilmişti.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok