ana sayfa > Genel > Lüks otomobildeki cinayetin sırrı çözüldü

Lüks otomobildeki cinayetin sırrı çözüldü

Pazar, 27 Ara 2015 yorum ekle yorumlara git

Mustafa ŞEKEROĞLU/GAZETE HABERTÜRKİstanbul Kağıthane’de otomobil elektroniği ve “çakar” sistemleri yapan bir firmada yönetici olan Gökhan Arıcan, önceki gece başından vurularak öldürüldü. Olayı soruşturan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, makam aracı olarak hazırlanan aracın çakar takılmak üzere Arıcan’ın şirketine teslim edildiğini belirledi. Kamera görüntülerini inceleyen polis, cinayet sonrası olay yerinden uzaklaşan otomobilin plakasını belirledi. Aracı, Arıcan’ın yanında çalışan Ercan P.’nin kullandığı tespit edildi ve zanlı gözaltına alındı. Ercan P.’nin, bir süredir Gökhan Arıcan’ın eşi Ö.A. ile gönül ilişkisi yaşadığı iddialarına ulaşan polis, zanlının iki cep telefonu hattını incelemeye aldı. Zanlının, cinayetten hemen sonra Ö.A.’yı aradığı belirlendi. Ercan P. ise ifadesinde, 3 yıldır Arıcan’ın yanında çalıştığını belirterek, “Gökhan’la aramızda işlerle ilgili sıkıntı vardı. Bana ‘İşyerinde arkamdan iş yapıyorsun’ dedi. Bu yüzden tartışmıştık. Eşi ile 6 ay önce görüşmelerimiz başladı. Aramızda duygusal bir bağ oluşmuştu. Bir iki defa dışarıda görüştük ama ilişkiye girmedik” dedi.

SİLAH KAZAYLA PATLADI Olay gecesini de anlatan zanlı, “İşlerimizi erken tamamladık. Eşi de gelmişti, bize yardım etti. İşimiz bitince, ‘çakar’ takılan BMW’yi aldı, ben kendi aracımla çıktım. Gökhan’ı yolda gördüm, selektör yaptım, durdu. Konuşmak istediğim için yanına gittim. Hakkımdaki düşüncelerinin değişip değişmediğini sordum. Aynı iddiaları yenileyince tartıştık. Silahımı çıkardım, elimden almak isterken kazayla patladı. Cinayetten sonra beni Gökhan’ın eşi aradı. ‘Kocam nerede’ diye sordu. Bilmediğimi söyledim. Gökhan’ın telefonunu aradım. Polis açtı. Gökhan’ın kaza yaptığını söyleyip karakola gelmemi istediler. Ben de geldim.”

TELEFONDAKİ KAYIT Bunun üzerine öldürülen Gökhan Arıcan’ın eşi Ö.A. da gözaltına alındı. Susma hakkını kullanan genç kadının cep telefonunu inceleyen polis, katil zanlısı Ercan P.’nin “Zeliş” olarak kayıtlı olduğunu saptadı. Telefona incelenmek üzere el konuldu. Adliyeye çıkarılan ikiliden Ercan P. tutuklandı, Arıcan’ın eşi Ö.A. serbest bırakıldı.İLGEZDİ: ARACIN BİZİMLE İLGİSİ YOKPolis yetkilileri, otomobilin CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’ye makam aracı olarak tahsis edileceğinin tespit edildiğini belirtti. Aracı, İlgezdi’nin eşi Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin şoförü Ali Turan’ın, çakar takılmak üzere Arıcan’a teslim ettiği belirlendi. Gamze Akkuş İlgezdi ise aracın kendisine ait olduğu iddialarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Araç, gerek şahsım ve gerekse de yakınlarım adına kayıtlı olmadığı gibi kiralık olarak da kullanılmamıştır. Şahsımı karalamaya yönelik ve asılsız haberlerle ilgili şikâyet ve yasal başvuru haklarım kullanılacaktır.”

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok