ana sayfa > Genel > Pokémon GO 0.33.0 – 1.3 Güncellemesi

Pokémon GO 0.33.0 – 1.3 Güncellemesi

Çarşamba, 10 Ağu 2016 yorum ekle yorumlara git

Pokémon GO Android için 0.33.0 iOS için 1.3 güncellemesini yayınladı.

Güncellemeyle birlikte oyunda yer alan bazı sıkıntılar düzeltildi. Kötü haber ise “nearby” özelliğinin “sightings” ile değiştirilmiş olması ve düzeltme yoluna gidilmemesi.

Oyun ilk çıktığında sağ altta yer alan “nearby” özelliği sayesinde çevrenizdeki Pokémon’ları görebiliyor ve altlarında yer alan ayaklar sayesinde onları takip edebiliyordunuz. Yapılan bir güncellemeyle birlikte ayaklar çalışmamaya başlamıştı. Beklenen güncelleme olan 0.33.0 ile birlikte bu özelliğin düzeltileceği düşünülürken, Niantic çok farklı bir kararla karşımıza çıktı. Yapımcı stüdyo, “nearby” özelliğinin yerine “sightings” yazdı ve Pokémon’ların arkasına çalılar ekledi. Türkçeye “görüş alanındakiler” gibi çevirebileceğimiz bu kelimeyle anladığımız şu ki; Niantic, oyunculara artık bu özellikle Pokémon avlama seçeneğini sunmak istemiyor.

Bildiğiniz gibi Pokémon oyunlarında Pokémon’lar çalıların arasında gizlenmiş oluyorlardı ve çevrenizde Pokémon olduğuna dair herhangi bir ibare göremiyordunuz. Pokémon avlamak için ise çevrenizdeki çalılara girmeniz ve karşınıza bir tanesinin çıkmasını beklemeniz gerekiyordu. Niantic Labs da yaptığı değişiklikle birlikte bu özelliği işaret etmiş ve işleri biraz daha zorlaştıracağını ima etmiş.

Yapılan bir başka değişiklik ise oyunculara bir kereliğe mahsus nick değiştirme hakkı tanınması oldu. Oyuncular bir kereye mahsus olmak üzere nicklerini değiştirebilecekler. Yeni güncelleme ayrıntıları ise şöyle;

Pokémon GO 0.33.0 – 1.3 Güncellemesi Detayları

“Trainers that they should not play while traveling above a certain speed” yazısı eklendi.Bu uyarı ile , seyahat ederken oynayan eğitmenler ,sürücü olmadıklarını belirtmek zorunda kalacaklar.
“Nice,” “Great,” ve “Excellent” atışlarının XP bonusları geri döndü.
Bir kereliğe mahsus isim değiştirme geldi.
Yanlış rozetlerin gösterimi sorunu çözüldü.
iOS “batarya tasarruf modu” sorunu çözüldü.
Takım liderleri Candela, Blanche ve Spark’ın görselleri eklendi.
“Nearby Pokémon” ( Yakında ki Pokemon ) özelliğini test ediyoruz. Oyun arayüzünde bazı değişiklikler görebilirsiniz.
Düşük çözünürlük sorunu giderildi.
Diğer sorunlar giderildi

Categories: Genel Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok