ana sayfa > Genel > Putin e inat, ihracatı geri çekiyoruz

Putin e inat, ihracatı geri çekiyoruz

Pazar, 20 Ara 2015 yorum ekle yorumlara git

Manisa’da bir mobilya üreticisi, Rusya’nın Türk ihraç ürünlerine uyguladığı yaptırımları protesto etmek amacıyla ihraç edeceği mobilyalar yarı fiyatına satışa sundu. Mağazaya “Putin’e inat, Rusya’ya yapacağımız ihracatın hepsini geri çekiyoruz” pankartı asıldı.

Türkiye-Rusya gerginliği sonucu Moskova’nın uyguladığı yaptırımlar çarşı pazara indirim olarak yansıdı. Meyve ve sebzede fiyatlar düşerken, bazı sektörlerde Rusya’ya gönderilecek mallar indirimli fiyatlarla satılmaya başladı. Manisa’da bir mobilya üreticisi de fabrika satış mağazasına asılan pankartta Rusya’ya ihraç edilecek malları geri çekme kararı aldığını yazdı. Pankartta “Putin’e inat, Rusya’ya yapacağımız ihracatın hepsini geri çekiyoruz. Tüm ihraç mallarımızı Manisa halkına yarı fiyatına sunuyoruz” dendi.

Fabrika satış mağazasının sahibi Mesut Aldemir, mağazalarında mobilya, halı gibi ev ürünleri sattıklarını belirterek, “Rusya’nın bize uyguladığı ambargoya inat, biz de Rusya’ya yapacağımız bütün ihracatı geri çektik. Hepsini Manisa halkına yarı fiyatına 12 taksitle sunuyoruz. Bu şekilde biz de onlara ambargo koymuş olduk. Tüm ev ihtiyaçlarını hepsi satılacak. Mobilya eşyalarımız, yatak, battaniye, halı gibi ürünler yarı fiyatına satışa sunacağız. 2 milyon doların üzerinde ihracatımız vardı. Ancak hepsini geri çektik. Ankara, Kayseri, İzmir, İnegöl fabrikalarındaki tüm ürünleri buraya getirdik. Piyasadaki mobilya sektöründeki ürünlerin hepsi bizde yüzde 50 indirimle satışa sunuldu” dedi.

Mağazada, sehpadan salon takımına kadar pek çok mobilya 17 lira ile 3 bin 750 lira arasında değişen fiyatlarla satılmaya başlandı.

DHA

Categories: Genel Tags: , , , , ,
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok