ana sayfa > Genel > Tombala oynatırken yakalandı, vatandaşın stresini alıyoruz dedi

Tombala oynatırken yakalandı, vatandaşın stresini alıyoruz dedi

Cumartesi, 05 Ara 2015 yorum ekle yorumlara git

Adana’da Sınırlı Sorumlu Şans Oyunları Destek Hizmetleri Kooperatifi Adana Şube Müdürlüğü’ne polisin yaptığı tombala baskınında şube müdürünün “Para almıyoruz, vatandaş burada tombala oynarken stres ve sıkıntı atıyor” dediği öğrenildi.
Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, daha önce Çukurova Eğlence Kalkınma İş Sendikası binası olarak kullanılırken tombala oynatmaktan işlem yapılıp valilik tarafından süresiz kapatıldı. Ancak aynı şahıslar mühürlü olmasına rağmen aynı binaya bu kez Geleceğin Türkiye Partisi İl Başkanlı binası yaparak tombala oynatmaya devam etti.

Polis bu partiye de sayısız operasyon yapınca şahıslar bu kez de binaya bu kez Sınırlı Sorumlu Şans Oyunları Destek Hizmetleri Kooperatifi Adana Şube Müdürlüğü’nü açtı. Şube müdürlüğünü Mevlüt Keskin’in yaptığı kooperatifi polis takibe aldı. Yapılan takip sonucunda şahısların yine tombala oynattığını ancak bu kez direk tombala oynattığı kişilerden tombala oynadıkları için para almadıklarını kooperatife yardım adı altında makbuz vererek para aldıkları belirlendi.
Ahlak polisi bu tespitlerin ardından savcılıktan alınan izinle kooperatife baskın yaptı. Yapılan baskında üyeler kapıyı bir süre açmadı. Polis balyozu getirip kapıyı kırmak isterken üyeler kapıyı açtı.

“PARASINA OYUN OYNAMAK YASAKTIR”
Polis içeri girdiğinde eksi dönemlerin aksine tombala malzemelerin masaların üzerinde olduğunu saklanmadığını gördü. Polis duvarlarda da “parasına oyun oynamak yasaktır”, “dikkat oyun oynayan müşterilerimizin adına fatura kesilmesi zorunlu olup aksi taktirde 189 lira para cezası kesilecektir” yazılarını gördü. Polis kooperatif üyelerinin parasıyla tombala oynatmanın adli cezası olduğunu bildiği için gelen vatandaşlardan girişte kooperatife yardım adı altında makbuz karşılığı para aldıkları bunu da duvara yazdıkları afişle ilan ettikleri öğrenildi.

“VATANDAŞIN STRESİNİ ALIYORUZ, SIKINTISINI ATIYOR”
Polis şube müdürü Mevlüt Keskin ile birlikte 6 kişiye tombala oynatmaktan adli işlem tombala oynayan 2’si kadın 94 kişiye ise Kabahatlar Kanunu’na göre 208 lira para cezası verildi. Keskin’in polise verdiği ifadesinde parasıyla tombala oynatmadıklarını eğlence amaçlı tombala oynattıklarını söyleyerek, “Üyelerimiz gönüllü olarak bize makbuz karşılığı para veriyor. Biz burada eğlence amaçlı toplanıyoruz. Vatandaşlarımızın stresini alıyoruz, oyun oynayarak sıkıntılarını atıyorlar” dediği öğrenildi.

“98 ERKEK ARASINDA İKİ KADIN”
Polisin gece yarısı yaptığı tombala baskınında 98 erkeğin içinde 2 tane de kadın çıktı. Kadınlar erkeklerin arasında tombala oynadığı görüldü. Bir kadın yüzünü gizlerken, diğer kadının gizlenme gereği duymadığı görüldü.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok